درود ، به سایت بازرگانی ججاکو خوش آمدید.

20240223_213613

آداب و رسوم آلمان

آداب و رسوم آلمان

آداب و رسوم آلمان چگونه و چقدر با آن آشنایی دارید؟ آلمان کشوری اروپایی است که با اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، فرانسه، لوکزامبورگ، هلند، سوئیس و لهستان مرز مشترک دارد و از نظر سیاسی و اقتصادی در مرکز اروپا واقع شده است.

آلمان از نظر سیاسی و اقتصادی، مرکز اروپا است. این کشور بعد از روسیه پرجمعیت‌ترین سرزمین این قاره محسوب می‌شود. بیش از ۸۱ میلیون نفر در آلمان زندگی می‌کنند. اقتصاد آلمان بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا و پنجمین در دنیا به شمار می‌رود.

ستاره ای درخشان در قاره اروپا، کشور آلمان، به پایتختی شهر زیبای برلین، از محبوب­ترین مقاصد برای سفر در این قاره محسوب می شود. این کشور که در مرکز اروپا قرار دارد به آب ‌های آزاد از طریق دریای شمال و دریای بالتیک دسترسی دارد.

آلمان با تاریخ طولانی و غنی خود شناخته می شود، تاریخی بیش از ۱۰۰۰ سال که آن را در صدر اندیشه، سیاست و هنر اروپا قرار داده است. این تاریخ فرهنگی را به وجود آورده است که ارزش های غالباً مسیحی را با ادبیات، هنر، فلسفه، منطق، عقل و البته عشق به نوشیدنی و سوسیس ترکیب می کند.شرکت بازرگانی جام جهان نما اسدی این مقاله آداب و رسوم مردم آلمان،علایق و مذاهب آنها را و حتی اقتصاد آلمان را برای شما عزیزان توضیح میدهیم.شما عزیزان میتوانید برای اطلاع از وضعیت صادرات به آلمان بر روی این لینک کلیک کنید.

 

نقشه آلمان

 

ارزش‌ های مردم آلمان

آلمانی‌ها ارزش بسیار زیادی برای ساختار، حریم و دقت قائل هستند. این مردمان پایداری، سخت‌کوشی و پشتکار را نیز در آغوش کشیده و تأکید خاصی روی حرکت به موقع قطارها دارند. آلمانی‌ها زمانی که بتوانند دنیای خود را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم کرده و امور را به قسمت‌های قابل‌کنترل خرد کنند آرامش بیشتری دارند. مدیریت زمان نیز بسیار در این کشور اهمیت دارد. تقویم‌ها، برنامه‌ها و دستور جلسه در این کشور مورد احترام ویژه‌ای هستند.

مردم آلمان بسیار کمال‌گرا بوده و دقت را در تمام جوانب زندگی خود به کار می‌گیرند. آن‌ها هرگز خطا را حتی به صورت شوخی نمی‌پذیرند و به‌ندرت از چیزی تعریف می‌کنند. ممکن است در اولین نگاه نگرش آن‌ها غیردوستانه به نظر بیاید اما حس اجتماع، آگاهی اجتماعی و میل به تعلق‌داشتن را می‌توان در این مردم مشاهده کرد.

 

 

آداب و رسوم آلمان

زبان‌ و مذهب در آلمان

طبیعتا زبان اصلی این کشور آلمانی بوده و بیش از ۹۵ درصد جمعیت به عنوان زبان مادری به این زبان صحبت می‌کنند. در شرق کشور، برخی از مردم به زبان صربی تکلم کرده و در نزدیکی مرز دانمارک زبان این کشور را نیز میتوانید بشنوید. زبان، ترکی و کردی نیز از سایر زبان‌های مورد استفاده اقلیت در آلمان هستند. مذهب رسمی آلمان مسیحیت بوده و حدود ۷۰ درصد جمعیت، خود را پیرو این مذهب می‌دانند. این عدد شامل ۲۴ میلیون کاتولیک می‌شود. مسلمان‌ها ۳/۷ درصد جمعیت را تشکیل می‌دهند و حدود ۲۸/۳ درصد نیز بدون دین یا پیرو سایر ادیان هستند.(اعداد تقریبی هستند)

 

زبان و مذهب در آلمان

هنر در آلمان

آلمان بخش بزرگی از موسیقی کلاسیک دنیا را متحول کرد و سنت‌های آهنگ‌سازان بزرگ آلمانی و اتریشی مانند باخ، موتزارت، بتهوون، برامس، واگنر و ماهلر تا به امروز نیز زنده‌اند. با علاقه وافری که آلمانی‌ها به دقت و مهندسی دارند، سنت‌های مهمی که در چاپ، حکاکی چوبی و کنده کاری به یادگار گذاشته‌اند دور از انتظار نیستند. نمایندگانی از تمام دوره‌های زمانی مهم مانند رمانسک، گوتیک، کلاسیک، باروک، روکوکو و رنسانس را نیز در معماری این کشور می‌توان مشاهده کرد. این سبک‌ها در کلیساهای جامع، قلعه‌ها و ساختمان‌های عمومی قابل بازدید و بررسی هستند.

هنر در آلمان

فرهنگ کار در آلمان

تمایل به نظم و ترتیب در زندگی تجاری آلمان نیز ریشه دوانده است. سورپرایز یا شوخی با استقبال روبه‌رو نمی‌شوند. همه چیز از قبل کاملاً برنامه‌ریزی شده و تصمیم‌ها پیشاپیش گرفته می‌شوند و معمولاً بعد از آن که توافقی صورت گرفت تغییرات بسیار نادر هستند. مهندسین در کشور آلمان جایگاه خاصی دارند و این امر را در موفقیت صنعت اتومبیل آن‌ها نیز می‌توان دید. کارمندان در تمام سطوح بر اساس شایستگی و سخت‌کوشی به شدت مورد قضاوت قرار می‌گیرند. رابطه با همکاران و همچنین خارجی‌ها بیشتر مستقیم بوده و همیشه از سیاست در آن استفاده نمی‌کنند.

 

اقتصاد در آلمان

آلمان عضو موسس اتحادیه اروپا و منطقه یورو است. اقتصاد آلمان یک بازار اقتصادی و اجتماعی بسیار توسعه یافته است. این کشور صاحب بزرگترین اقتصاد ملی در اروپا است، به لحاظ تولید ناخالص داخلی (GDP) دارای رتبه چهارم در جهان است. به نقل از صندوق بین المللی پول در سال 2017 اقتصاد آلمان 28 درصد اقتصاد منطقه یورو را تشکیل داده است.

آلمان در سال 2016 بزرگترین صادرکننده سرمایه و صاحب بیشترین حجم تجارت در جهان به ارزش 310 میلیارد دلار بوده است. آلمان سومین صادرکننده بزرگ جهان با 1.21 تریلیون یورو (1.27 تریلیون دلار) در کالاها و خدمات صادر شده در سال 2016 است. بخش خدمات حدود 70 درصد کل تولید ناخالص داخلی، صنعت 29.1 درصد و کشاورزی 0.9 درصد را تشکیل می دهد. ارزش صادرات این کشور معادل 41 درصد از تولید ملی است.

مهم ترین محصولات صادراتی این کشور عبارتند از وسایل نقلیه، ماشین آلات، کالاهای شیمیایی، محصولات الکترونیکی، تجهیزات الکتریکی، تجهیزات داروسازی، تجهیزات حمل و نقل، فلزات، لاستیک و پلاستیک. اقتصاد آلمان بزرگترین اقتصاد تولیدی در اروپاست و کمتر احتمال دارد تحت تأثیر رکود مالی قرار گیرد. این کشور با تحقیقات کاربردی و با ارزش در حوزه صنعت پل ارتباطی موثری را بین دانشگاه و صنعت ایجاد نموده است.

آلمان غنی از چوب، سنگ های قیمتی، پتاسیم و نمک است. 50 درصد انرژی در آلمان عمدتاً توسط سوخت های فسیلی تامین می شود و باقی مانده توسط انرژی هسته ای، گاز، باد، آب و خورشید.

آلمان اولین کشور صنعتی است که متعهد به تولید انرژی های تجدیدپذیر است. آلمان پیشرو در تولید و راه اندازی توربین های بادی در جهان است. انرژی های تجدید پذیر در حال حاضر بیش از 27٪ برق مصرف شده در آلمان را تولید می کنند.

اغلب شرکت های آلمانی SME یا شرکت های متوسط و کوچکی هستند که اغلب متعلق به خانواده ها هستند. دفاتر مرکزی بیش از 53 شرکت بزرگ در دنیا نظیر  Volkswagen، Siemens، BMW، Deutsche Telekom، Baye در آلمان قرار دارد.

اقتصاد در آلمان

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button