درود ، به سایت بازرگانی ججاکو خوش آمدید.

20240223_213613

تفاهمنامه کانون زنان بازرگان ایران با سازمان کار آفرینی روسیه

تفاهمنامه کانون زنان بازرگان ایران با سازمان کار آفرینی روسیه

تفاهمنامه کانون زنان بازرگان ایران با سازمان کار آفرینی روسیه

 

در پی تفاهم نامه اخیر کانون زنان بازرگان ایران با سازمان کار آفرینی روسیه ،به اهتمام کمیسیون بازرگانی کانون زنان بازرگان تهران ،نشستی به ریاست دکتر سیده فاطمه مقیمی ،ریاست کانون با خانم الگا ساتووا مشاور ارشد بازرگانی فدراتیو روسیه برگزار شد .
در این نشست که خانم دکتر اختری مشاور وزیر در وزارت میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری در امور زنان ،روسای کانونهای استانی از سراسر ایران ،روسای کمیسیونهای دیگر ،حضور داشتند .

 

در ابتدا ،دکتر مقیمی ،ضمن خیرمقدم به خانم سکووا ،به اهمیت شناسایی ظرفیتهای تجاری و تولیدی دو کشور برای تبادلات بیشتر تولیدی اشاره کرد و با برشمردن پتانسیلهای ایجاد شده میان دو کشور در زمینه حمل و نقل زمینی و ریلی ،چشم اندازهای جدیدی را برای توسعه صادرات محصولات غیر نفتی ایران ،پیش چشم فعالین افتصادی گشود .
به دنبال آن خانم سکووا ،از علاقه و آمادگی کشورش برای مبادلات بیشتر با ایران خبر داد و به پرسشهای حاضرین در زمینه صادرات و بازارهای صادراتی روسیه پاسخ داد .

 

در ادامه ،خانم دکتر اختری ،با اشاره به تفاهمنامه کانون زنان بازرگان با وزارت میراث و گردشگری ،آمادگی خود را برای یاری رساندن به صادر کنندگان صنایع دستی که در کانون زنان عضو هستند ،اعلام نمود .

 

در آخر ،خانم توکل نیا به عنوان یک حقوقدان در حوزه کسب و کار و تجارت بین الملل ،از اهمیت تبدیل قرارداد تجارت ترجیحی به تجارت آزاد سخن گفت و آن را فرصتی بزرگ برای ایران خواند .

نتیجه این نشست ،اعزام هیات تجاری کانون زنان بازرگان ایران به روسیه در آینده نزدیک بود .

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button